میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است جدید که نتایج درخشانی را در درمان ضایعات پوستی و زیبایی بدست آورده است. این روش بطور حیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد و در عین حال باعث منظم شدن رشته های کلاژن و الاستین در پوست آسیب دیده می شود. در حال حاضر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش هایی کلاژن سازی می باشد که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت انگیزی را در پی داد.
در میکرونیدلینگ با وسیله ای به نام درمارولر منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود و پوست را وادار به ساختن مقادیر بالای کلاژن می کند و البته اگرر نقصی مانند اسکار آکنه یا اسکار سوختگی یا ترک پوستی هم وجود داشته باشد این مشکل هم به بهترین نحو ممکن برطرف می گردد. استفاده همزمان از فاکتورهای رشد پلاکتی یا همان PRP بصورت تزریقی یا موضعی می تواند نتایج شگفت انگیز این درمان را بطور فاحشی ارتقاء بدهد.
برخی از موارد استفاده از میکرونیدلینگ :
۱- جوانسازی و رفع چین و چروک پوست با میکرونیدلینگ :
یکی از بزرگترین عوامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین می باشد که در نتیجه آن ماتریکس بافت همبند که سلولهای پوستی راا مثل سیمان در بر می گیرد، شل و بی کیفیت خواهد شد. در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند، سلولهای بنیادی پوست تحریک شده و وادار به تکثیر و تمایز می شوند.
با فعال شدن پروسه ترمیم جهت باز سازی منافذ ایجاد شده در سطح پوست مقدار زیادی کلاژن ساخته می شود که به بازسازی پوست و رفع چین و چروک هایی سطحی منجر خواهد شد. بین ۳تا ۵جلسه درمان برای جوانسازی پوست در میکرونیدلینگ لازم است. که فاصله بین جلسات حدود ۶ هفته می باشد.

میکرونیدلینگ در زمینه های متفاوتی کاربرد دارد ،با مراجعه به لینک های زیر می توانید جزییات بیشتر این روش را مشاهده کنید :

میکرونیدلینگ مو

میکرونیدلینگ دور چشم

میکرونیدلینگ رفع اسکار

میکرونیدلینگ لک های پوستی

میکرونیدلینگ مقالات

میکرونیدلینگ گالری

میکرونیدلینگ ویدئو