میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک ابتکار جدید

میکرونیدلینگ یک ابتکار جدید در زمینه درمان‌های پوست است که خطوط ظریف پوست، اسکارها و ترک‌های پوستی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. میکرونیدلینگ، که به آن درمان تحریک کلاژن‌سازی نیز گفته می‌شود، یک روش غیرتهاجمی برای پاکسازی پوست است که با ایجاد یک آسیب کنترل شده در زیر سطح پوست، بدن را برای تولید طبیعی کلاژن و الاستین تحریک می‌کند. نتیجه این عمل شاداب‌تر شدن پوست و محو شدن اسکارها و چروک‌ها است.
در واقع میکرونیدلینگ پوست یک تکنیک بی‌خطر، بدون نیاز به مواد شیمیایی و کم تهاجمی برای تحریک بدن به تولید کلاژن است. کلاژن و الاستین بافت، ساختار و ظاهر پوست را می‌سازند. با بالا رفتن سن، این ترکیبات به خاطر آسیب‌های ناشی از آفتاب و محیط شکسته می‌شوند که این باعث خشک، نازک و چروکیده شدن پوست می‌شود. میکرونیدلینگ یک روش مکانیکی برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر در پوست است.
متخصص زیبایی، ابتدا محل درمان را تمیز کرده و روی آن لایه‌ای از یک ژل بی‌حس کننده موضعی قرار می‌دهد تا بیمار در طول درمان احساس ناراحتی نکند. وقتی ژل بی‌حس کننده اثر گذاشت، این ژل برداشته شده و به جای آن لایه‌ای از یک ژل مرطوب کننده قرار داده می‌شود. متخصص زیبایی قلم مخصوص میکرونیدلینگ را به آرامی روی پوست فشار داده و در همین حال آن را در نواحی مورد نظر صورت حرکت می‌دهد. این فرایند باعث ایجاد هزاران کانال میکروسکوپی سطحی در سراسر ناحیه مورد درمان می‌شود. سپس، ژل برداشته می‌شود. معمولاً درمان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *