میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ، با استفاده از سوزن های بسیار ریز

میکرونیدلینگ (Percutaneous Collagen Induction Therapy) که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد.

طی فرایند میکرونیدلینگ، با استفاده از سوزن های بسیار ریز، میلیون ها میکروکانال در اپیدرم و درم ایجاد می‌گردد.اين منافذ بسيار ريز هستند و به راحتي با چشم قابل ديدن نيستند.
وارد کردن سوزن ها به داخل پوست، باعث افزایش انتشار فاکتورها
ی رشد از فیبروبلاست ها، پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردد. این فرایند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست ها می شود. کراتینوسیت ها نیز به محل نیدلینگ (ورود سوزنها)در اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می شوند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم می گردند.
در این روش نفوذ سوزن به داخل پوست می بایست به حدی باشد که خونریزی های ظریف داخل پوستی ایجاد گردد(pin point bleeding). در میکرونیدلینگ اپیدرم سوراخ می شود اما تخریب نمی شود، بنابراین اپی تلیال در مدت زمان کوتاهی بازسازی شده و در نتیجه دوران نقاهت پس از درمان بسیار کوتاه خواهد بود.

مزایای تکنیک میکرونیدلینگ :
١-کاهش ریسک لک و يا پر رنگ شدن پوست بعد درمان
٢-قابل استفاده برای تیپ های پوستی متفاوت
٣-بسته شدن سریع کانال های ایجاد شده و ریسک پایین
٤دوره نقاهت کوتاه مدت
٥-افزایش ضخامت اپیدرم
٦-افزایش فاکتورهای رشد، کلاژن، الاستین

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *