مزوتراپی

مزوتراپی یک تخصص پزشکی است که در آن، مقادیر کوچکی از عصاره های طبیعی، عوامل هومئوپاتی، دارو ها و ویتامین ها را به درون پوست، تزریق می کنند. از مزوتراپی می توان به منظور از بین بردن چربی های اضافی زیر پوست، تناسب وزن، جلوگیری از پیری و افتادگی، جوان سازی دست ها و گردن و همچنین درمان ریزشش مو، استفاده کرد.
نحوه عملکرد مزوتراپی
مواد مزوتراپی مو از قبل ترکیب شده مثل ویتامین ها (ویتامین های A, B, C, D, E, K)، مواد معدنی، آمینو اسید ها، آنتی اکسیدان ها، اسید هیالورونیک و دارو هایی هومئوپاتی، به صورت تزریقات بسیار کوچک، به لایه ی میانی پوست وارد می شوند. این تکنیک، رسیدن این مواد تقویت کننده را به بافت هدف تسهیل کرده و در نتیجه باعث تغذیه شدن، تقویت، جوان سازی و تحریک متابولیسم پوست می شوند. با تزریق این مواد به درون چربی های زیر پوستی، متابولیسم آن ناحیه افزایش یافته و این چربی ها را محو می کند. اساس مزوتراپی ، رسیدن این مواد فعال، دقیقا به نواحی است که نیاز به درمان دارد. این روش مزوتراپی نسبت به روش های قدیمی مصرف خوراکی ویتامین و مواد معدنی، بسیار دقیق تر بوده و به مقادیر بسیار کمتری از این مواد نیاز خواهد داشت.

یکی از تئوری های اصلی درباره ی نحوه ی عملکرد روش مزوتراپی مو، تحریک تولید کلاژن توسط این روش می باشد که ممکن است در اثر مواد تزریق شده و یا خود تزریقات به وجود آید. تحقیقات نشان می دهند که اگر حتی بدون انجام تزریق، سوزن را به درون بافت فرو کنیم، بدن در آن ناحیه شروع به تولید کلاژن کرده و در طولانیی مدت، باعث جوان شدن پوست می گردد. این، اساس طب سوزنی برای جوان سازی بافت می باشد.

برای اطلاع از کاربردهای گوناگون مزوتراپی بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

 

مزوتراپی و درمان ریزش مو

مزوتراپی و رفع سیاهی دور چشم

مزوتراپی و رفع چاقی موضعی

مزوتراپی اخبار

مزوتراپی گالری

مزوتراپی