مزوتراپی66

مزوتراپی و تولید کلاژن توسط این روش

مزوتراپی یک تخصص پزشکی است که در آن، مقادیر کوچکی از عصاره های طبیعی، عوامل هومئوپاتی، دارو ها و ویتامین ها را به درون پوست، تزریق می کنند. از مزوتراپی می توان به منظور از بین بردن چربی های اضافی زیر پوست، تناسب وزن، جلوگیری از پیری و افتادگی، جوان سازی دست ها و گردن و همچنین درمان ریزش مو، استفاده کرد.
کاربردهای درمانی مزوتراپی
جوان سازی
درمان گودی زیر چشم
سر
ریزش مو
نحوه عملکرد مزوتراپی
مواد مزوتراپی مو از قبل ترکیب شده مثل ویتامین ها (ویتامین های A, B, C, D, E, K)، مواد معدنی، آمینو اسید ها، آنتی اکسیدان ها، اسید هیالورونیک و دارو های هومئوپاتی، به صورت تزریقات بسیار کوچک، به لایه ی میانی پوست وارد می شوند. این تکنیک، رسیدن این مواد تقویت کننده را به بافت هدف تسهیل کرده و در نتیجه باعث تغذیه شدن، تقویت، جوان سازی و تحریک متابولیسم پوست می شوند. با تزریق این مواد به درون چربی های زیر پوستی، متابولیسم آن ناحیه افزایش یافته و این چربی ها را محو می کند. اساس مزوتراپی، رسیدن این مواد فعال، دقیقا به نواحی است که نیاز به درمان دارد. این روش مزوتراپی نسبت به روش های قدیمی مصرف خوراکی ویتامین و مواد معدنی، بسیار دقیق تر بوده و به مقادیر بسیار کمتری از این مواد نیاز خواهد داشت.

یکی از تئوری های اصلی درباره ی نحوه ی عملکرد روش مزوتراپی مو، تحریک تولید کلاژن توسط این روش می باشد که ممکن است در اثر مواد تزریق شده و یا خود تزریقات به وجود آید. تحقیقات نشان می دهند که اگر حتی بدون انجام تزریق، سوزن را به درون بافت فرو کنیم، بدن در آن ناحیه شروع به تولید کلاژن کرده و در طولانی مدت، باعث جوان شدن پوست می گردد. این، اساس طب سوزنی برای جوان سازی بافت می باشد.

اثر مزوتراپی در درمان ریزش مو
برای درمان ریزش موی سر، از درماهیل (Dermaheal HL) استفاده می شود که شامل چهار نوع پپتید بیوممتیک طراحی شده برای تقویت و تحریک رشد مو، می باشد. مقادیر بسیار کوچکی از این محصول، در همه جای پوست سر و در پیاز مو ها تزریق می شوند. این عمل به افزایش گردش خون در پوست سر منجر شده و فولیکول موها را دوباره زنده می کند، بدین ترتیب ریشه ی مو ها تقویت شده و باعث رشد مو های ضخیم و پر پشت تری خواهد شد.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *