مزوتراپی

مزوتراپی برای رشد موها

مزوتراپی یک روش غیر جراحی است که در حال حاضر برای درمان ریزش مو و بهبود رشد موها به کار می‌رود. این روش از ابتدا به طور گسترده توسط پزشکان و متخصصین پوست، برای رفع سلولیت و بهبود ظاهر پوست، کاربرد داشته است. این روش درمانی اخیرا برای درمان ریزش موی سر یا آلپسی به کار گرفته شده است. در این روش، ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و/یا بلوکر‌های DHT در لایه‌ی چربی در زیر پوست تزریق می‌شوند تا موجب آغاز فرآیند رشد موها و توقف ریزش موها شوند.
در این روش مواد مورد نیاز پوست برای هدف درمانی خاص مانند جوان سازی رفع لکهای پوستی تقویت موی سر به صورت موضعی در محل با دوزهای کم و متعدد تزریق می شود
برخی دلایل ریزش مو عبارتند از کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود موادی مغذی ضروری و به هم خوردن تعادل هورمون‌ها که بر فولیکول‌های مو تأثیر می‌گذارد، مثل تولید بیش از اندازه آندروژن DHT که باعث ریزش مو می‌شود. خوشبختانه، می‌توان با استفاده از مزوتراپی به کاهش ریزش مو کمک کرده و در عین حال فولیکول‌ها را برای رشد موهای جدید تحریک کرد. درمان ریزش مو با مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی است که در آن موادی با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی به زیر لایه اپیدرم پوست سر تزریق می‌شوند. از آنجا که مزوتراپی مزودرم، یعنی لایه میانی پوست انسان، را هدف قرار می‌دهد، سوراخ‌های ایجاد شده در پوست، سطحی هستند.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *