مزوتراپی

مزوتراپي در شاخه زيبايي

کاربردهای مزوتراپی :

۱- در شاخه زیبایی : امروزه بيشترين كاربرد مزوتراپي در شاخه زيبايي و در زمینه های زیر می باشد :
– جوان سازي پوست ، کشیدن پوست صورت ( لیفتینگ ) و درمان افتادگی صورت
– رفع پف دور چشم و افتادگی پلک ، رفع تیرگی دور چشم
– درمان ریزش مو و تقویت موها
– درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت ، درمان سلولیت و افتادگی پوست اندام ها و صورت
– تركهاي ناشي از حاملگي (استریا)
– درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت
– رفع غبغب زیر چانه و گردن

۲- در شاخه های دیگر پزشکی : امروزه مزوتراپي علاوه بر كاربرد زيبايي در كلينيك هاي درد ، پزشكي ورزشي ، ارتوپدي (تزريق دارو به مفصل) ، ضايعات عروقي، بیماری های روماتيسمي و عفوني مورد استفاده قرار مي گيرد. با تزريق دارو در محل به بهبود هرچه سريع تر بيمار كمك زيادي مي كند. در بخش ورزشي براي برگرداندن هرچه سريع تر ورزشكار به ميدان ورزش از اين تكنيك استفاده مي كنند، مثل آسيب هايي كه در عضلات و تاندون ورزشكاران به وجود مي آيد.

اما با همه كاربردهاي فراواني كه ذكر شد در هيچ كدام از آنها نبايد انتظار اثر معجزه آسا و غيرمعقول از مزوتراپي داشت. مزوتراپي تنها يك روش كمك درماني محسوب مي شود.

جوان سازي پوست
علاوه بر تاثير عوامل جوي مثل نور خورشيد، تغذيه، سن و ارث در بروز چين و چروك صورت نقش مهمي دارند. با افزايش سن ميزان كلاژن پوست به طور طبيعي كاهش پيدا مي كند و همين امر باعث چروك و شكستگي پوست صورت مي شود. زمانی که پوست چروک می شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می شود. در این وضعیت استفاده از کرم ها و درمان های موضعی قادر به کم کردن عمق چروک نیستند و فقط می توانند از ایجاد چروک های جدید جلوگیری کنند. جوان سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین وچروک و آسیب های پوستی است. در این مورد تزریق های مزوتراپی هم می توانند بسیار کمک کننده باشند. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول ها در پوست می شود و به این شکل سلول های جدید تولید شده، سلول های قدیمی به صورت لایه ای مرده از بین می روند.
برای درمان باید بتوان تا حدی چروک ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی در کنار سایر روش ها مانند میکرونیدلینگ، رادیوفریکانسی ، بوتاکس استفاده می شود.
درمان های ترکیبی در رفع چروک ها و آسیب های پوستی نتیجه مطلوب تری خواهند داشت. مثلا برای درمان چروک های پیشانی و کنار چشم ها،می توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت چروک ها جلوگیری شود و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین و چروک ها کمک کرد.

درمان ریزش مو و تقویت موها :
در واقع مزوتراپي شامل روشي است که در آن مواد موثر در پيشگيري از ريزش مو را، بسته به نوع ريزش مو و علت آن، به صورت تزريقي در ناحيه اي از پوست سر قرار مي دهند که فوليکول مو به راحتي و با غلظت بيشتر و به سرعت از آن مواد استفاده مي کند و مي تواند راه حل مناسب تري نسبت به محلول هاي موضعي باشد.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *